A tűzvédelmi előírások sajnos nem minden esetben kedveznek belső tereink harmóniájának. A fa tűzgátó ajtók használata azonban lehetővé teszi az esztétikus kivitel és megfelelő védelem kombinációját.
A különleges vegyi eljárással kezelt faanyag folytán ezen nyílászárók lehetővé teszik az alacsonyabb fokozatú, 30 perces tűzvédelmet. Használatuk ajánlott irodahelységekben, tárgyalókban, valamint más, biztonságot és igényes megjelenést egyaránt megkövetelő közösségi- és magánterekben.
Fa tűzgátló ajtók
Fa sugárvédett ajtók
A sugárvédelmi ajtók egészségügyi intézményekben, rendelőkben, kórházakban, kutató laboratóriumokban fellépő Röntgen-, gamma- és elektronsugárzás ellen védenek.
Az ajtólapok szerkezetébe szimmetrikusan ólomlemezt helyeznek el, melyek megakadályozzák a sugár áthatolását. A fentiek miatt ezen ajtók meglehetősen súlyosak, masszívan pántoltak. Az acéltokok szintén ólommal béleltek.
Nedves- és vizestéri ajtók
Nedvestéri ajtók használata ajánlott azon helységekben, ahol rövid ideig tartó nedvesség/pára léphet fel, például: a közvetlen fürdőhelyiségektől távolabb eső WC-k, mosdók, melyeket naponta vízzel takarítanak, és ahol a hőmérséklet nem haladja meg a 45 ºC-ot. Ezek az ajtók az alkalmi vízbehatás, ill. páraképződés ellen védettek.
Vizestéri ajtók használata ajánlott olyan helységeken, ahol azok tartós nedvességnek, ill. párának vannak kitéve. Ilyenek pl. a közfürdőkben, uszodákban elhelyezett ajtók. Az ajtók kialakítása és a bennük elhelyezett speciális rozsdamentes zár ellenállóvá teszi a nyílászárókat a korhadással ill. korrodálódással szemben.
Hanggátló ajtók
Mind a közösségi terekben, mind magánlakásokban igény és elvárás, hogy a nyílászárók védelmi feladatokat is ellássanak, többek között védjenek a zaj ellen.
A fa hanggátló ajtók 32 dB, 37 dB, 45 dB és 47 dB-es hanggátlási követelménynek tudnak megfelelni, a hanggátló acélajtók pedig akár ennél magasabb szintű védelmet is lehetővé tehetnek. (A hanggátlási értéket a csatlakozó épületszerkezetek is jelentősen befolyásolhatják.)